aktualizováno: 27.09.2020 21:02:35

Amber Bohemia

Salašnické noviny 2009 - 2018


Salašnické noviny  
2009 - 2018

Bylo založeno občanské sdružení na pomoc pejskům v nouzi:

Bernský salašnický pes v nouzi,
IČO 22892206.
Č.účtu: 26 00 31 15 22 / 2010
http://www.bernskysalasnickypesvnouzi.wbs.cz/

 

 

 

 

10.ročník velikonočního výšlapu na Mokrsko se bude konat 1.4.2018, sraz v 10.30. na parkovišti pod rozhlednou. Akci pořádá Ivana Pechová a Ferris Polepské údolí yes

 

1.4.2018 
Fotky z 10.ročníku Mokrska jsou tady. Pejsků přijelo 24, počasí bylo aprílové a předpověď neslibovala nic příjemného.Vítr až vichr - naštěstí do Středních Čech dorazil až odpoledne, včetně krup a deště.

 26.12.2017

10.ročník vánočního výstupu na Blaník se opět vydařil. Sice již téměř tradičně spíše za jarního než zimního počasí ale to nikomu nevadilo. Přijelo 59 psů, převážně berňáků, lidi nikdy nepočítáme - je to psí akce přece. Pro BSP v nouzi se vybralo 5.379,- Kč + 10 euro smiley Podařilo se nám zajistit odvoz na vrchol k rozhledně pro pejskařskou kámošku - vozíčkářku Janu a to nás moc těší, Pražské arcibiskupství, kterému lesy na Blaníku patří nám zapůjčilo auto i s řidičem, moc děkujeme.

Fotky z akce jsou zde a všem účastníkům moc děkujeme. Letošní 10.ročník Blaníku byl poslední v naší režii, příští rok už se pořádání akce ujme Iva Pechová s Ferrískem - Ferris Polepské údolí. Jejich fotky z dnešního Blaníku jsou tady - jako vždy.. nádherné !
V roce 2018 ještě uspořádáme 10.ročník výšlapu na Mokrsko a pak už se budeme akcí zúčastňovat jen jako návštěvníci a užijeme si to jinak než vydáváním Pamětních listů a počítáním peněz wink Vlastně teprve až doma při pročítání prezenční listiny zjišťujeme kdo na akci byl a koho jsme nestihli pozdravit a prohodit alespoň pár slov.

 

16.4.2017
9.ročník velikonočního výstupu na Mokrsko zpočátku vypadal, že pro nepřízeň počasí téměř nikdo nedorazí, krom toho ve stejném termínu byla i MVP Praha ale...počasí nám přálo, nepršelo a teplota byla ideální pro psy, lidi se holt museli trochu přiodět cheeky Výšlap i návrat jsem zvládli za sucha a jen na zpáteční cestě už téměř dole na parkovišti nás zastihlo cosi jako zmrzlý déšť - prostě krupice, která trvala jen pár minut. Přijelo 42 psů a pro BSP v nouzi se vybralo 3.975,- Kč. Nálada byla skvělá, jako vždy, uzavřela se i nová přátelství, spojili se salašnické rodiny, které se do té doby znaly pouze virtuálně přes Facebook, výborné koláče paní z pokladny se vyprodaly během chvilky  to prý jich letos upekla dvojnásobek. No, nevím, na mne nezbylo ale nevadí, snad všem chutnaly a slečně Poláčkové opět velice děkujeme. Stejně tak děkujeme všem účastníkům za krásnou atmosféru a štědré příspěvky do kasičky. Fotky jsou zde a na konci je krátké video.

26.12.2016
Proběhl 9.ročník vánočního výšlapu na Blaník. Předpověď slibovala déšť a možná díky tomu byla tentokrát účast nižší. Za celý den ani nekáplo a tak si to 41 pejsků se svými páníky náležitě a v pohodě užilo. Kromě berňáků stále přibývají další plemena a to nás těší, důležitá je láska ke psům a ne rasa. A i při té menší účasti se přesto vybrala na pejsky v nouzi úctyhodná částka 6.170,- Kč. Velice všem děkujeme, také chceme poděkovat těm, kteří nemohli ze zdravotních důvodů dorazit a tak alespoň poslali příspěvek do kasičky po kamarádech - vše bylo předáno a poslíme obratem celou čátku na účet  zapsaného spolku Bernský salašnický pes v nouzi. Na výšlapu bylo i několik pejsků, kteří se díky BSP v nouzi dostali do milujících rodin, které s nimi na naše výlety chodí. Fotky jsou zde a díky Božence Hendrychové máme i videa.
Odkazy na videa: pár záběrů jak to vypadá když se formujeme a jak vypadá organizace hromadného focení - někdy je to docela masakr - díky všem za trpělivost yes
A ještě chceme poděkovat Ivče Pechové, která upekla pejskům játrové sušenky. Když jsem chtěla ochutnat tak mi to zakázala, no asi proto že byly docela málo slané wink Ještě jednou... všem veliké díky a těšíme se na shledání o velikonocích na Mokrsku heart.

27.3.2016
8.ročníku velikonočního výšlapu na Veselý vrch u Mokrska se dnes možná i díky nádhernému počasí zúčastnilo 61 psů (po kontrole prezence dokonce 62 jelikož někdo zapsal své 2 psy do jedné kolonky wink), pro BSP v nouzi se vybralo neuvěřitelných 6.373,- a pejskaři ukázali, že si umí pomáhat navzájem. Pohotově pomohli vozíčkářce, která nemohla k rozhledně vyjet svým osobním vozem, prostě jí přeložili i s vozíkem do svého teréňáku a vyvezli až nahoru. Kluci, díky, byli jste báječní stejně jako byli super všichni účastníci dnešního výšlapu. Naše fotky jsou zde a ještě jednou velké díky všem za dnešní krásný den. A ještě děkujeme paní pokladní z rozhledny za báječné koláče, po kterých se jen zaprášilo, holt doma pečené se poznají yes Tak zase příště naviděnou heart

26.12.2015 jsme byli na Blaníku.... proč tam chodíme si můžete přečíst tady wink

  Dalš1.5.20131.   1.24.12.242417.1117http://vystupy-s-bsp.weebly.com/3ro269niacutek-2015.html Na 8.ročníku vánočního výšlapu na Blaník se sešlo 82 psů, padl nejen teplotní rekord ale i rekord v účasti. Že bylo skutečně téměř letní počasí je vidět z fotografií - trička s krátkým rukávem, rozepnuté bundy, azurová obloha a skoro pučící stromy. Takhle teplo nebývá ani o velikonocích, to se spíš dočkláme sněhu, vše už tady bylo wink Pro občanské sdružení BSP v nouzi se vybralo 6.498,. Kč což zřejmě pobavilo jednu z účastnic výšlapu, která stála poblíž když se počítaly peníze, a obratem dodala do kasičky chybějící 2,- Kč takže na účet posíláme 6.500,- Kč. Děkujeme všem a pohotové slečně také yes
Tady jsou naše fotky z akce.
Další krásné fotky již tradičně má Ivča Pechová a její Ferris Polepské údolí, zde je odkaz.
A vide natočila Boženka Hendrychová - moc děkujeme heart
díl I.
díl II.
díl III.
díl IV. 
díl V. 
díl VI.
díl VII.

5.4.2015
Na velikonočním výstupu na Mokrsko se dnes sešlo 40 pejsků, počasí nám přálo, bylo 6 stupňů (ideální teplota pro psy), svítilo sluníčko a sněžit začalo až když jsme se vraceli domů . Nejstarším účastníkem byla krásná 10ti letá Elza Z Kolínského polabí. Pro sdružení Bernský salašnický pes v nouzi se vybralo 4.415,- Kč. Všem moc  a moc děkujeme za účast,za příspěvek do kasičky,  za pochopení,  za trpělivost s naším "buzerováním" kolem focení - už si asi všichni zvykli na to povykování.  Ještě jednou díky a nashle příště.Fotky jsou tady. A krásné fotky od Ivči jsou zde.

 

26.12.2014
7.ročník vánočního výstupu na Blaník - konečně sníh smiley Největší sněžení nás zastihlo právě při společném focení na vrcholu ale dali jsme to - jen fotky máme všichni takové "puntičkované" cheeky Do presenční listiny se zapsalo 65 pejsků ale teď už vidíme, že se nezapsali všichni, chybí tam zcela určitě ještě minimálně 2 pesani... salaše z Rabyně .. Forrest Baronnella a I am Gump Z Labského zátiší. Pro o.s. Bernský salašnický pes v nouzi se vybrala letos rekordní částka 7.650,- Kč za kterou všem účastníkům moc a moc děkujeme, přímo na místě si jí převzala p. Eva Nývltová a můžete si vložení zkontrolovat na transparetním účtě sdružení. Naše fotky z akce jsou zde a další již tradičně úžasné fotky Ivči a Ferríska jsou tady.
Za pomoc s transportem perníků na vrchol a s opatrovnictvím našich psů děkujeme majitelům naší příbuzné Lady Vanilka Roza Berner - rodině Mezerových z Pelhřimova.
toto zveřejnil Národní geopark Kraje Blanických rytířů na svém webu - děkujeme yes

1.5. 2014
2.ročník Májového výstupu na Studený vrch - organizovala Klára Kunová - CHS Czech Paws a bylo to skvělé. 42 pejsků , prima nálada, krásné počasí, Pamětní listy, dárečky pro pejsky a vybralo se i pro pejsky v nouzi - 1352,- Kč. Kromě salaší se s námi na rozhlednu vydali i vlkoušové-koníčci a ti nám dovezli též dárečky - psi ňamky, moc děkujeme. A byla zastoupena i jiná plemena takže salaše nebyli největší pesani a světlé barvy nám projasnily salašnickou čerň. Opravdu se akce vydařila a už se těšíme na další . Fotky jsou zde. Jen společné foto nahoře u rozhledny se nepodařilo zorganizovat což je škoda, mohl to být malebný obrázek ale někteří účastníci "zdrhli" v nestřeženém okamžiku zadní únikovou cestou a organizátorka je nestihla zastavit smiley. Informace o dalších plánovaných akcí najdete tady.

20.4.2014  6.ročník velikonočního výšlapu na rozhlednu Veselý vrch u Mokrska
Konečně nám počasí přálo a po loňské "velikonoční vánici" to letos vypadalo normálně velikonočně. Přijelo 44 pejsků (lidi jako vždy - nepočítáme smiley) Když jsme se na parkovišti pokoušeli udělat společné foto projížděla kolem parta cyklistů, kteří evidetně chtěli i na rozhlednu ale když viděli co se tam děje, vzdali to a odjeli si hledat jinou trasu. Kromě již stálých účastníků těchto výšlapů se k nám přidalo hodně nováčků a my doufáme, že se jim s námi líbilo a nebudou je trápit naše výčitky že neznají jméno svého psa podle PP wink Fotky z akce jsou zde, všichni účastníci dostali Pamětní list a veliknoční perníkovou psi tlapku, kterou na zakázku upekla Renata Papi Sirotková, v jejíž CHS se mají každým dnem narodit štěňátka a moc jí držíme palce. A pro občanské sdružení Bernský salašnický pes v nouzi se vybralo 3.761,- za což všem moc děkujeme ! Komu se s námi dnes líbilo, může se k nám přidat na další akci - 1.5.2014 - Studený vrch v Brdech.
Videa z dnešní akce, za která děkujeme Bóže Hendrychové - CHS Dartei:
Mokrsko I.
Mokrsko II.
Mokrsko III.
výšlap
Fotky dalších účastníků: http://jimhafan.rajce.idnes.cz/Velikonocni_vyslap_na_Mokrsko_2014/ 

26.12.2013 . 6.ročník výstupu na Blaník
I když předpověď počasí slibovala déšť, skutečnost byla jiná a tak parkoviště pod Blaníkem nestačilo a parkovalo se kde se dalo. 70 psů se svými paníky dorazilo pod Blaník, zvládlo se vyfotit u silnice i když kolem projížděli koně a svorně se vyrazilo vzhůru. Převážně na volno, vodítka mohli páníčci klidně nechat doma. Pamětní listy, perníčky a kokardy byly rozdány i když ne na všechny se dostalo jelikož účast předčila naše očekávání a tak se omlouváme těm, na které se nedostalo, dost násm to mrzí. O to víc chceme všem ještě jednou poděkovat za částku 4.012,- Kč, kterou jste věnovali na pomoc psíkům, kteří neměli takové štěstí na milující rodiny. Velice si toho vážíme a částku posíláme na účet o.s. BSP v nouzi tak, jak bylo na kasičce uvedeno. Naše fotodokumentace celé akce včetně Prezenční listiny a krátkého videa z pořizování hromadné fotografie na vrcholu je tady. Ještě jednou.... díky všem za milou společnost a pokud se vám s námi líbilo, pojďte s námi na velikonoční neděli 20.4.2014 na Veselý vrch u Mokrska (okr. Příbram).
Odkazy na fotogalerie dalších "účastníků zájezdu"

Bárovi,
Sýkorovi
Ivča Pechová má i videa

a videa reportérky Boženky jsou tady... díky smiley

24.11.2013 
Již za měsíc budou vánoce takže kromě dárků bude i spousta jídla, které bude zapotřebí nějak "spálit". Proto zveme všechny majitele, příznivce a milovníky psů, zvlaště salašnických, již na 6.ročník vánočního výšlapu na Blaník. Všechny důležité údaje jsou na pozvánce, jakékoliv další dotazy rádi zodpovíme telefonicky i e-mailem, uvítáme každého a na všechny účastníky se už předem těšíme. Takže naviděnou 26.12. 2013 v 11.00 na parkovišti pod Blaníkem. Kromě toho že uděláte něco pro zdraví své a svých pejsků, budete moci udělat i dobrý skutek a přispět do kasičky pro pejsky, kteří neměli takové štěstí na milující rodiny a ten svůj dobrý domov hledají.

31.8.2013
Krajská výstava Dog Show Rybníky na Džbánu v Praze 6.
Takhle má vypadat výstava, kde se předvádějí zvířata. Tráva, stromy, příroda.. a ne beton, sklo a železo. Všichni se cítili skvěle, počasí jak z katalogu, teplota taková, jakou ještě i ti naši chlupatci zvládají bez kolapsů. Vše bylo zorganizováno bez jediného zádrhele, ceny pro všechny účastníky, příjemní organizátoři i rozhodčí, prostě dokonalá idyla. A pro naše salaše zajímavá věc se tam našla – dráha  Agility XXL a stánek paní Zuzany Staňkové s Do(g)brotama. Ten tunel na agi byl skoro jak Strahovský tunel, tím by proběhly i  těžkotonážní salaše z Amber Bohemia. Berňáci byli počtem 22 přihlášených druhým nejpočetněji zastoupeným plemenem na výstavě. Víc bylo jen čínských chocholatých psů, těch bylo 25. Na berňáckou sešlost se přišla podívat, pozdravit a poděkovat za velkou účast  i ředitelka výstavy paní Bc. Lucie Vynikalová, což všechny „od salaší“ potěšilo. Přátelská atmosféra u kruhu vydržela i po celou dobu posuzování a na závěr se velká  většina „účastníků zájezdu“ nechala od nás ukecat ke společnému focení. Moc děkujeme.  Fotky jsou tady a kdo chce něco ukrást a zkopírovat – má naše svolení, fotili jsme to pro vás. Ještě jdou díky všem za pohodový den, milou společnost a nashle příští rok „ v Rybníkách ve Džbánu“ .#KV Rybníky

    

 

1.5.2013
1.ročník májového výšlapu na Studený vrch v Brdech zorganizovala CHS Czech Paws, zúčastnilo se 21 pejsků a vybíralo se na BSP v nouzi. Podrobnosti budou na webu CHS Czech Paws, naše fotky z akce jsou tady.

31.3.2013

5.ročník velikonočního výšlapu na Mokrsko 31.3.2013  byl výjimečný, sněžilo, sněhová kalamita zasáhla půl republiky a tak byla účast jen 15 psů se svými otužilými majiteli. Za mírného sněžení jsme vyšlápli k rozhledně, utvořili společné foto, rozdali pamětní listy, lampiony štěstí a velikonoční perníčky. Pro občanské sdružení Bernský salašnický pes v nouzi jsme vybrali 1738,- Kč . Všem účastníkům děkujeme nejen za příspěvek do kasičky ale i za milou společnost, už se těšíme na další setkání.


Fotografie z akce jsou zde a další najdete tady a ještě zde.

 

 

 

26.12.2012
Vánoční výstup berňáků a jiných plemen na Blaník se navzdory předpovědi počasí obešel bez deště a tak dorazil ma 5.ročník Blaníku rekordní počet 49 psů, lidi jsme jako vždy nepočítali. Nejstarším psím účastníkem a psem, který snad nevynechal ani jeden z ročník byl úžasný téměř 11ti letý Jim z Akátové aleje, který celý výšlap zvládl v absolutní pohodě, Jimíčku, máme z tebe velikou radost a doufáme, že s tebou oslavíme 11té narozeniny o velikonocích na Mokrsku. Všichni účastníci obdrželi pamětní list, minikalendář Berňáci na Blaníku a prvních 26 zapsaných psovodů i perníkové PF, které pro účastníky vyrobila Renata "Papi" Sirotková a ačkoliv se osobně nemohla zúčastnit, svoje perníky poslala - Renčo, díky moc, lidé z nich měli velkou radost !!!
Pro sdružení "Bernský salašnický pes v nouzi" se vybralo 3.093,- Kč !!!! Jménem všech neštastných berňáčků .... moc a moc všem děkujeme a peníze posíláme na transparetní účet, kde si to může každý prohlédnout.

Naše fotky z akce včetně scanu presenčních listin jsou tady a krátká videa, za která vděčíme Bóže Hendrychové z CHS Dartei jsou zde a tady díl II.  , díl III., díl IV., díl V. , díl VI. Ještě jednou.... velice všem děkujeme za účast a milou společnost a pokud se vám s námi líbilo, sejdeme se o velikonoční neděli 2013 na Veselém vrchu u Mokrska, okr. Příbram - pozvánka bude na našem webu.
Fotografie dalších účastníků:
Jim Z Akátové aleje

Monika a smečka 
Baltico Tanny Amber Bohemia

 

8.10.2012 - pozvánka na 5.ročník vánočního výstupu na BLANÍK


Rodinné sešlosti, návštěvy babiček, dětiček a jiných příbuzných, slavností obědy a husy na Štěpána, tohle patří neodmyslitelně k vánočním svátkům. Pro někoho je to radost, na kterou se těší celý rok – buď proto že vyrazí po návštěvách a potká se s rodinou a nebo si tyto návštěvy pozve domů.

A pak jsou i tací, kteří tuhle sváteční rodinnou turistiku právě o vánocích z duše nenávidí a vítají každou záminku, která jim umožní se tomu vyhnout. Pánové třeba z důvodu že nemusí sedět povinně u stolu s tchýněmi a dalšími příbuznými, které vidí 1x za rok a dámy zas z důvodu – že nebudou trávit den u sporáku a pak úklidem obýváku po svátečním obědě. Hlavně ta husa… mastný kmín na ubruse dělá fleky, které se špatně perou, zašlapané zelí z koberce obtížně doluje i výkonný vysavač… nejméně závadné jsou snad jen knedlíky. Husím sádlem zapatlané skleničky od piva a vína jsou to nejmenší, to zvládne myčka.

Pro všechny, kteří mají na vánoční rodinné oslavy stejný názor, organizujeme již 5. Ročník vánočního výstupu se psy na Blaník. Též se tam schází rodina, jen je trochu jiná a víc příbuzných tam mají jejich psi – což je možná lepší.

Máme tato setkání moc rádi, je milé když vás zdraví a usmívá se na vás někdo, koho neznáte ale protože má na konci vodítka psa je to prostě „příbuzný“ a než se vyškrábete nahoru, už jste v družném hovoru a jako byste se znali dlouho. Nahoře se najednou začnou z batohů vybalovat krabičky vánočního cukroví, objeví se i nějaká lahvička „tvrdšího“ alkoholu, vše koluje, všichni nabízejí všechno všem…. a vánoční nálada trvá. Rodinné setkání jak má být – veselé, přirozené a… bez stání u plotny, bez úklidu ulepené podlahy a špinavého nádobí.

Tak kdo má chuť – přijďte 26.12. 2012 v 11.oo, sraz na parkovišti pod Blaníkem. Vítán je každý s dobrou náladou, klidně i bez psa pokud nemáte, nějakého vám třeba půjčíme.

 

 

  

8.4.2012 Velikonoční výšlap na rozhlednu Veselý vrch u Mokrska. 
I přes nepříznivou a téměř zimní předpověď počasí se sešlo 27 pejsků s doprovodem a za lehkého občasného sněžení v pohodě vyrazilo na kopec. Tady jsou fotky.
Žádné štěkání, žádné vrčení... naprosto pohodová nálada, někdo na vodítku, většina bez vodítek, úsměvy a dobrá nálada - prostě jako vždy, když se sejde parta stejně naladěných a "pejskařinou postižených" lidí. A že mají dobrá srdce a není jim lhostejný i osud méně štastných pejsků dokázali tím, že se pro organizaci Bernský salašnický pes v nouzi vybralo 2.240,- Kč, což je při tak malém počtu účastníků neuvěřitelné, peníze posíláme složenkou na účet. Všem moc a moc děkujeme nejen za pomoc pro pejsky ale i za účast s milou společnost a těšíme se na všechny na vánočním výšlapu na Blaník.
Odkazy na další fotogalerie účastníků akce: 
Ivča a Jim
Leoš Sýkora

 

..

rok 2012  

26.12.2011
Již 4.ročník vánočního výstupu berňáků na Blaník proběhl dnes, bez sněhu, bez mrazu i bez deště. Přednost procházce na čerstvém vzduchu před sváteční husou na Štěpána dalo 44 pejsků se svými majiteli a do kasičky pro organizaci Bernský salašnický pes v nouzi se vybralo 2060,- Kč. Děkujeme všem účastníkům acke za bezva atmosféru, za příspěvek na neštastné pejsky a za milou společnost. Díííky, byli jste všichni super !!!! Pokud by někdo ještě chtěl přispět dodatečně jelikož měl v plánu přijít ale nevyšlo mu to - číslo účtu je uvedeno nahoře na této stránce !
Zvláštní dík patří Renatě Papi Sirotkové za krásné perníkové salašnické PFky z Blaníku, které upekla a poslala "skalním" návštěvníkům těchto akcí i když se sama nemohla zúčastnit. My osobně moc děkujeme Miladě Svobodové za pomoc při hlídání našeho Kisse abychom my mohli fotografovat a organizovat akci. Fotografie jsou tady a kdo má zájem, může si cokoliv stáhnout  použít. 
Fotogalerie dalších účastníklů výšlapu: Dartei ,  Livia Dvorská , Ivča a Jim IIvča a Jim II.,  CHS Motýlí hra
Proč se akce konala a vždy koná právě na Štěpána se dočtete zde .

 

 

 

28.9.2011
Byly spuštěny nové webové stránky kde najdete informace o plánovaných akcích pro berňáky a spol. a zprávy a fotky z akcí již uskutečněných. Poslední akce (výstup na Říp - 24.9.2011) se vydařila a kromě zdravého pohybu psů a lidí, přátelské atmosféry a krásného počasí si mohli všichni účastníci ještě odnést dobrý pocit, že udělali něco i pro týrané pejsky jelikož se na akci vybralo téměř 4.000,- Kč a další částky od lidí, kteří nemohli přijít ale přispět chtěli docházejí na konto Občanského sdružení BSP v nouzi ještě průběžně. Takže.... krásná akce a ještě k tomu prospěšná i jiným, děkujeme organizátorce !!!! yes

23.4.2011
Naprosto letní počasí, účast 40 psů, převážně BSP ale i jiných ras, lidiček přimeřeně k tomu a jako vždy pohoda, báječná přátelská atmosféra - tak vypadal dnešní velikonoční výšlap na rozhlednu Veselý vrch u Mokrska. Na parkovišti pod rozhlednou dostali všichni účastníci zdobené velikonoční perníčky, které pro ně (ale i pro nás jako překvapení) vlastnoručně vyrobila Papi. Kdo přišel mezi nás poprvé, byl tak překvapený, že se lidíé ptali na vložné, kolik že mají platit a tak. To nás fakt pobavilo, akce je pro radost psům i lidem. Po povinném společném focení jsem vyfuněli nahoru k rozhledně, rozdali jsme Pamětní listy, posbírali podpisy účastníků (občas se i vytvořila fronta), probrali jsme nejnovější drby ze světa salaší a příjemně naladěni jsme vyrazili... někdo domů barvit vajíčka, někdo k vodě vykoupat pesany.
Jako perličku uvádím: Přišla skupina nic netušících turistů s psem - berňákem bez PP, nevěřili vlastním očím, o naší akce neměli ani tušení a odcházeli nadšeni jak se jim jeich výlet vydařil.

Všem účastníkům výšlapu moc děkujeme za účast a milou společnost a tady jsou odkazy na fotogalerie účastníků, kopírování fotek je předem všemi  a všem povoleno smiley Presenční listy zde zvěšíte kliknutím.
Fotky jsou na:

18.4.2011
V CHS Bohemia Dog Angel se narodila štěňátka - k odběru budou začátkem června. Matkou je Amanda Ze Skoby - Mendynka, která pobíhala i po naší zahradě a tak známe její úžasně milou a mírnou povahu a dobrou kondici. Otcem štěňátek je Adam Trojan Z Lomné - tmavý krasavec s vitální povahou. Na milující majitele čeká 5 holčiček a 2 kluci tak se podívejte na fotečky zda někdo z nich není jak stvořený právě pro vás.

14.3.2011
Zveme všechny majitele, milovníky a příznivce nejen Švýcarských salašnických psů na tradiční velikonoční výšlap na rozhlednu Veselý vrch u Mokrska, okr. Příbram.
Sejdeme se na velikoční sobotu 23.4.2011 v 10.30 na parkovišti pod rozhlednou - viz plánek v pozvánce.

 

 

 

26.12.2010
Teplota -13 C, jasno, silnice ideální pro ledovou plochou dráhu - tak to vypadalo při vánočním setkání salaší a jiných psů a tak se na výstup na Blaník dostavili jen ty netvrdší povahy a ostřílení turisté. Účastnící z Jižních Čech nedojeli, silnice byly o život a nechtěli riskovat hlavně ty psí životy jelikož - nás lidi sanitka při troše štěstí odveze, ale o psy se postará málokdo.
Takže na sraz dorazilo 20 psů, lidí cca 45. Všichni účastnící obdrželi Pamětní list a přispěli do kasičky - opuštěným pejskům v útulku Maršovice. Kasičku s vybranou částku si na místě převzaly pracovnice útulku a s obrovským překvapením zjistily, že se vybralo neuvěřitelných 1831,- Kč. Na tak malý počet zúčastněných je to skutečně úžasná částka a všichni z Maršovického útulku moc a moc děkují !!!! My děkujeme všem za účast, za přátelskou atmosféru a vynikající vánoční cukroví, které se pod rozhlednou rozdávalo psům i lidem.
Fotogalerie jednotlivých účastníků výšlapu jsou zde:
http://camel2.rajce.idnes.cz/Blanik_2010_foto/
http://jimhafan.rajce.idnes.cz/Blanik2010/
http://duscici.rajce.idnes.cz/Blanik_2010/
http://papagaja.rajce.idnes.cz/blanik_2010/

http://srbtomas.rajce.idnes.cz/Vanocni_vystup_na_Blanik_26.12.2010/
a možná ještě nějaké doplníme časem.
Presenční listina ukázala, že se zúčastnili pejsci od 5ti měsíců až do 10ti let, včetně pejska, kterého mají jeho noví majitele zatím jen v srdíčku, jelikož mu je 1 měsíc a je ještě doma v rodné CHS - u nás, a my tímto novým majitelům děkujeme že ho tak krásně zapsali do Presenční listiny a za účast na výstupu.

1.7.2010
Již potřetí jdeme na Říp a doufáme, že všichni půjdete také a pomůžete dobré věci a dalším psím kamarádům !

                                 

                                                         

 

4.4. 2010

I když podle předpovědi počasí mělo být deštivo a zima, počasí nám přálo a 2.ročník Zlaté koledy na Veselém vrchu u Mokrska se opět vydařil. Sešlo se skoro 40 psů , převážně rasy BSP ale i jiných a téměř 60 lidiček. Stejně jako v minulém roce akce proběhla bez psích i lidských šarvátek a letos se na nás připravila i provozovatelka občerstvení, byly grilované klobásky, kávička, limo - jen pivko ne, ale stejně tam byla převaha řidičů a je čas policejních kontrol
Dorazila i TV Regio a sestřih toho co pan Havel s dcerou o nás natočili je již k vidění na webu TV Regio pod názvem Psí velikonoce. Jmenný seznam účastníků je zde vlevo (stačí kliknout pro zvětšení)  a fotografie a videa z akce můžete prohlížet na těchto adresách :

http://camel2.rajce.idnes.cz/mokrsko_2010/

http://pavlaw.rajce.idnes.cz/Velikonocni_vyslap_4.4.2010/#album 

http://www.youtube.com/watch?v=oyr6pYw2mUo

http://www.youtube.com/watch?v=djbWGNeyeww

http://www.youtube.com/watch?v=waJMSwLoVas

http://achil.rajce.idnes.cz/Mokrsko_2010/

 

 

 
 
rok 2009
 
26.12.2009 - Blaník
Snad díky nepříznivému počasí předchozích dnů se na Blaníku sešli jen ti nejvěrnější milovníci pejsků v komorním počtu asi 30 psů a 50ti lidiček. Díky tomu jsme se ale mohli všichni důkladněji pozdravit a poznat, nakrmit pesany vánočním cukrovím, udělat plno krásných foteček a popřát si do nového roku.
Fotografie a videa  z akce jsou na:
http://blondacibsp.rajce.idnes.cz/Blanik/#album 
a další odkazy postupně doplníme.
Seznam zapsaných účastníků je ale ne všichni se zapsali. Pamětní list obdrželi všichni pejsci !!
Děkujeme všem za bezvadnou přátelskou atmosféru a těšíme se na příští setkání –
v r. 2010 o velikonocích na Mokrsku, na Zlaté koledě.

19.9.2009
Druhý ročník výstupu salaší na Říp se vydařil. Za krásného, téměř letního počasí se sešlo přes 80 psů, bohužel ne všichni se zapsali do Presenčního listu. Celou akci natáčela TV Barrandov a odvysílána byla v pondělí 21.9.2009 cca kolem 17.30 - v bloku Zpravodajství na TV Barrandov. Sestřih z odvysílaného pořadu je zde. Součástí akce byla i podpora Mělnického psího útulku a bylo vybráno 2.473,- Kč, celá částka byla obratem do útulku doručena a předáno osobně organizátorkou akce - Petrou Kalinovou. Velké množství fotografií z akce najdete na webových stránkách účastníků akce :

 ... další doplníme průběžně. Scan presenčních listin je zde
a pokud se někdo nestihl zapsat a chce tak učinit dodatečně, zašlete nám údaje e-mailem, rádi vás doplníme.
 
 
 
18.7.2009
 Dostali jsme smutnou zprávu, do psího nebíčka odešel ve věku 6 let psí kamarád Apollo Válův dvůr, pejsek, který nám vždy připomínal našeho Kámu - jsme smutní s majitelkou Veronikou
 

 

11.4.2009
Kdo s námi byl na Zlaté koledě na Veselém vrchu u Mokrska:
Aranka Zahrada Záboří
Slapy
 
Allerta Amber Bohemia
Slapy
 
Cindy Vastré
Plzeň
 
Anexa Motýlí hra
Praha - východ
 
Atala Motýlí hra
Milevsko
 
Nelly
Příbram
 
Nasdaq From Balihara Ranch
Plzeň
 
Arčí Sallynera
Pohořany (LTM)
 
Asima Sallynera
Pohořany
 
Hedr Bakaon
Pohořany
 
Big Carlos Od Trotinského potoka
Český Krumlov
 
Jim Z Akátové Aleje
Košetice (PE)
 
Max
Černíky - Nymburk
 
Cedrik Černý Baron
Prádlo
 
Catleen Černý Baron
Prádlo
 
Bonifác ze Soví zahrady
Prádlo
Tibetský španěl
Cadbury Černý baron
Kamenice
 
Babel Dakam
Chotouň
 
Dasha vom Pirnikhof
Chotouň
 
Airin od Bílé vrby
Blovice
 
Sendy
Blovice
 
Amálka Od Mlynařického potoka
Plzeň
 
Elisa ze Staměřic
Stará Lysá
 
Camilca z Kytlic
Stará Lysá
 
Glorie From kristen
Praha
 
A´ Benji Od Trotinského potoka
Třebihošť
 
Fantastic Flasch od Diamantové řeky
Praha
Australský ovčák
Celebrita – Meredith Halida
Praha
Border kolie
Aimee From Magic Hill
Přeštice
 
Oliver z Akátové aleje
Přeštice
 
Clementine Pod Radyní
Přeštice
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 

 

 

 

   

 

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

TOPlist